Mega Hafıza™ ve Melik Duyar isimleri  çeşitli televizyon kanallarında yaptığı hafıza gösterileri ile Türkiye’de ve Dünya’da bu konularda tanınan isimlerdir. Melik Duyar Türkiye’ye “Hafıza ve Beyin Eğitimi” kavramını öğreten ve Türkiye’de bu konudaki eğitimleri başlatan kişidir. Türkiye hafıza geliştirme, zihinsel matematik ve beyin eğitimini Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar’dan öğrenmiştir. 1990’lı yıılların başından beri beyin temelli eğitimleriyle ve eğitim setleriyle onbinlerce kişiye destek vermiş olup, şu anda Mega Mental Aritmetik™ Dahi Çocuk Merkezi sisteminin yaratıcısı ve aynı zamanda “Dünya Hafıza ve Zihinsel Matematik Olimpiyatları” Memoriad™’ın da uluslararası başkanı olan Melik Duyar, hafıza, zeka, zihinsel matematik, mental aritmetik ve beyin eğitimi konusunda tüm dünyada öncülük etmektedir.
Melik Duyar, MİT’de, Harp Akademilerinde ve Polis Akademisinde “İsimler ve Yüzler Hafızası®”, “Beyni Etkin Kullanma®” ve “Yaratıcı Düşünme Teknikleri®” dersleri de vermektedir. 

  • 0553 305 19 92
  • Bahçelievler Mh. Bahar Cd. 30/A
melik6

Akademik Kariyer

  • Orta Doğu Teknik Üniversitesi “İnşaat Mühendisliği bölümü” ve aynı üniversitede “master eğitimi”
  • Malezaya Kuala Lumpur INTAN ensititüsünde “Kamu Yönetimi”
  • ABD Minnesota Üniversitesinde “Ekonomi” konusunda “lisans üstü eğitim” ve ayrıca “Liderlik Eğitimi”
  • İngiltere’de Exeter Üniversitesinde “Avrupa Topluluğu Ekonomisi” dalında bir başka “master” çalışmasını daha tamamlamıştır.
  • “Fotografik Hafıza” dalında “dünya şampiyonu olarak altın madalya” almıştır.
  • “Dünya Hafıza, Zihinsel Matematik ve Hızlı Okuma Olimpiyatları” MEMORIAD™ ‘ın uluslararası başkanı.

Bir Sınıfa Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?

İngiltere’de yayınlanan “The Book of Genius” adlı kitapta dünyadaki en iyi hafıza gücüne sahip ilk on kişi arasında gösterilmiştir. “The Book of Genius” adlı kitabın ilgili sayfalarını görmek için aşağıdaki resimlere tıklayınız.

Guinness Dünya Rekorları 2014 baskısının “Hafıza ve Mental Matematik” bölümlerinde Memoriad Başkanı olan Melik Duyar da yer almıştır.