Mega Mental Aritmetik

5 – 12 Yaş Çocuklar İçin Beyin Egzersizleri Programı

MEGA HAFIZA™’nın geliştirmiş olduğu tescilli “MEGA ARİTMETİK™ DAHİ ÇOCUK   MERKEZİ” sistemi özellikle 5 ile 12 yaş arası  çocukların beyinlerinin holistik bir şekilde gelişmesini sağlayarak olağanüstü sonuçlar veren çok özel bir zihinsel aritmetik veya bir başka ifadeyle mental aritmetik eğitim programıdır.

Bu özel program bazı özel hafıza teknikleri ile, yine bazı özel zihinsel aritmetik tekniklerinin birleştirilmesi sonucu beyinde sinerji yaratarak öğrencilerin öğrenme ve matematiksel becerilerini, onları gören insanların ağzını açık bırakacak derecede geliştirmektedir. Mega Aritmetik™ eğitimi beynin her iki yarım küresini birlikte ve dengeli kullanmayı sağlayarak çocukların daha etkili ve verimli düşünmelerini ve beyinlerini daha etkin kullanmalarını sağlamaktadır.

Mega Aritmetik™ eğitim sistemi, “Zihinsel Matematik” eğitimini 1990’lı yılların başında Türkiye’de başlatan, Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar tarafından geliştirilmiştir. Şu anda Dünya Hafıza ve Zihinsel Matematik Olimpiyatları MEMORIAD™ ’ın da başkanı olan   Duyar bu konuda sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada öncülük eden bir kişidir.

DİKKAT - HAFIZA GÜCÜ - HIZLI ÖĞRENME BECERİLERİ - HİPERAKTİVİTE PROBLEMİ

“Mega Mental Aritmetik” neler kazandırır?

  • Yüksek konsantrasyon
  • Gelişmiş dinleme becerileri
  • İleri seviyede analitik düşünme yeteneği
  • Hızlı matematik becerileri
  • Güçlü hayal gücü
  • Odaklanma kolaylığı
  • Gelişmiş hafıza gücü
  • Gelişmiş yaratıcı problem çözme yeteneği
  • Hızlı zeka gelişimi

On yıldır dünyadaki tüm metotları inceleyerek, kendi geliştirdiği hafıza ve zihinsel matematik tekniklerle birleştiren Melik Duyar, bu kez de, 5 ile 12 yaş arası çocukların beyinlerinin gelişimi için “MEGA ARİTMETİK™” adlı beyin eğitimi programını geliştirmiştir. Online eğitim imkanı sunan program, Türkiye'de başarıya ulaşmış tek mental programıdır.
Mega Mental Aritmetik™ zihinsel matematik ile beyin geliştirme programı, toplam 12 aylık online şifre ile, haftada üç saatlik danışmanlık hizmeti şeklinde devam etmektedir. Danışmanlık hizmeti 6 ay sürmektedir. Ancak katılımcıların her gün evlerinde, kendilerine verilecek olan şifre ve kullanıcı adı ile düzenli olarak ve gösterilen ayarlarda 15 - 30 dakikalık online beyin egzersizi yapması gerekmektedir.

Melik DUYAR’ ın kişisel mesajı

Merhaba,
Öncelikle çocukların en önem verdiğim varlıklar olduğunu vurgulamalıyım. Özellikle zihinsel olarak sağlıklı ve kapasiteli bir gelecek nesil yetiştirilmesine küçük yaştan başlayarak destek vermek amacıyla 3 ile 7 yaş arasındaki çocuklar için hazırlamış olduğum “ÇOCUK, ZEKA & HAFIZA” setimle ve diğer eserlerimle bu katkıyı yapmaya devam ediyorum.
Ömrüm yettiği sürece bu katkıyı birçok başka projelerle yapmaya kuşkusuz devam edeceğim. Uzun süredir hazırlığını tamamladığım, ancak diğer projelerin yoğunluğundan bir türlü başlatmaya fırsat bulamadığım bir projeye bu web sitemizle start vermiş durumdayız. Bu projenin adı “Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi” beyin geliştirme programıdır.

Bu projeyi öne almamın nedeni 2010 yılında Almanya’nın Magdeburg kentinde 13 yaşındaki Hintli küçük kız Priyanshi Somani ile karşılaşmamdır. Memoriad Dünya Zihinsel Matematik Olimpiyatları Başkanı olarak Memoriad olimpiyat kupasını vermek için Almanya’ya davet edilmiştim. Bu yarışmada benzer bir yöntemle parmaklarını bir soroban (bir çeşit abaküs) gibi kullanarak hafıza gücünü minimum seviyede kullanarak zihinsel matematik dünya şampiyonu olan Priyanshi’yi görünce, bu projeyi öne almam gerekli diye düşündüm.

Bu arada bu konuyla uzaktan, yakından ilgisi olmayan birçok kişinin bu projeye benzer bazı sistemleri çeşitli uzak doğu ülkelerinden satın alarak veya temsilcilik alarak çok yüksek ücretlerle pazarladıklarına şahit oldum. Doğru teknikleri, doğru kişilerden almaları ve bu olayın finansal bir istismar konusu olmaması için bu konuya “Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi” programı ile bir çeki düzen vermeye karar verdim.

Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi” programı 5 ile 12 yaş arası (5 yaş ve 12 yaş dahil) çocukların zihinsel aratmetik kanalıyla beyinlerinin eğitimi ile ilgilidir. “Çocuk, Zeka ve Hafıza” eğitim seti hariç, bugüne kadar hazırladığım tüm eğitim setlerim evde ailenin, öğrencinin veya kişinin kendi kendine çalışarak kendilerini geliştirebilecekleri şekilde hazırlanmıştır.

Ancak hazırlamış olduğum yeni “Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi” mental programı haftalık iki – üç saatlik danışmanlık hizmeti ile toplam bir yıl süren bir programıdır. Bu eğitimden fayda sağlayabilmek için minimum altı ay  programa katılmak gerekiyor. Eğitim dokümanlarını da buna göre hazırladım.

Hazırladığım bu özel programın eğitimini tek başıma tüm Türkiye’ye veremeyeceğim için, bu programı bu konuda yetenekli ve ilgili olan insanları eğiterek temsilcilikler yoluyla tüm Türkiye’de başlatma kararı aldım. Bu arada Memoriad yönetim kurulu bu sistemi diğer ülkelere de yaymak için dokümanları İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Çince’ye çevrilmesine karar vererek çalışmaları başlatmıştır.

Yapılan araştırmalar insanların beyin kapasitelerinin çok az bir bölümünü kullandıklarına işaret etmektedir. Bunun başlıca nedenlerinden bir tanesi beynin sadece mantık ve matematikle uğraşan, lineer çalışan beynin sol yarım küresi yoğun olarak kullanılırken, beynin hayal gücü, resim, ritim ve bütünü görme yeteneklerinde üstün olan beynin sağ yarım yarım küresinin atıl bırakılmasıdır. İşin sırrı beynin her iki yarım küresinin birlikte ve dengeli olarak kullanılmasındadır.

Beyin yarım kürelerinin birlikte ve dengeli olarak kullanılmasını sağlayan birçok farklı yöntem vardır. 1990’lı yılların başından bu yana insanların beyin kapasitelerini en üst seviyede kullanmaları için çok sayıda teknikler geliştiren ve eserler üreten bir kişi olarak “Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi” eğitim sisteminin bu yöntemlerden sadece biri olduğunu söyleyebilirim. Bu program özellikle 5 ile 12 yaş arası çocukların beyinlerinin her iki yarım kürelerinin birlikte kullanılmasına önemli ölçüde destek vermektedir.

Bu sistemi önemsemenizi, ancak herşeyi tek bu sistemden beklememenizi öneririm. Örneğin 3 ile 7 yaş arasındaki çocukların hafıza, zeka ve beyin gelişimlerinin sağlam temellere oturtulmasını sağlayan “Çocuk, Zeka ve Hafıza” setini bu dönemde ihmal etmemenizi tavsiye ederim. Yine 12 yaş ve üzeri dönemlerde kullanılması gereken diğer sistemleri de incelemenizi öneririm.

Web sitemiz aklınıza gelebilecek her türlü soruya cevap verecek şekilde hazırlanmıştır. Lütfen sorularınızın cevaplarını bulmak için bu web sitesindeki ilgili alt bölümleri de inceleyiniz. Daha geniş bilgi veya ücretsiz demolarımız için aşağıdaki telefonu arayınız veya web sitemizdeki müracaat formlarını doldurunuz.

Danışma Hattı: 0553 305 19 92

Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi” programında görüşünceye kadar beyninize iyi bakın.

Saygılarımla,

Melik Duyar
Dünya Hafıza Şampiyonu
Dünya Hafıza ve Zihinsel Matematik Olimpiyatları Başkanı

Dikkat, hafıza, müzik kulağı ve yeteneği, okuma + anlama testleri için lütfen randevu alınız.. 0553 305 19 92

Haftanın 6 Günü Sizin İçin Buradayız

Açılış : 10:00
Kapanış : 19:00

Eğitimlerimiz 5 yaşından başlayarak,
çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere
tüm yaş gruplarını kapsamaktadır.

Takvim

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930